Olej kokosowy

Tłoczymy olej kokosowy samodzielnie na miejscu – nie sprowadzamy gotowego oleju. Olej ten ma wyjątkowy smak i aromat (kokosowy) – dodatkowo, dzięki niskiej zawartości kalorii, sprzyja utracie wagi. Charakteryzuje się działaniem antywirusowym. Swoje niezwykłe właściwości zawdzięcza kwasowi laurynowemu (ok 48% zawartości oleju), który znajduje się miedzy innymi w mleku matki. Olej kokosowy jest zarówno środkiem kosmetycznym, jak i spożywczym.

Jako środek kosmetyczny, stosowany zewnętrznie, jest idealny w postaci maseczek, szampon do włosów, oliwek do ciała oraz maści. Olej kokosowy tłoczony na zimno posiada duże właściwości nawilżające – dzięki niemu włosy stają się miękkie, lśniące i mocne, wzmacnia cebulki włosów, może skutecznie wspierać terapię przeciwłupieżową i zmniejszać łuszczenie skóry, zwiększa nawilżenie skóry i zapobiega rozdwajaniu końcówek włosów.

Jako środek spożywczy – olej kokosowy wytłaczany na zimno idealnie nadaje się do smażenia oraz jako zamiennik masła czy margaryny. Jest wytrzymały na wysokie temperatury i w przeciwieństwie do innych tłoczonych na zimno olejów jest doskonały do smażenia – nie pali się i jest bardzo stabilny. Jego aromat nadaje potrawom oryginalny orientalny posmak. Doskonale nadaje się do gotowania lub pieczenia ciast.

Olej kokosowy w około 90% składa się z tłuszczów nasyconych. Zawiera tez tłuszcze nienasycone – Omega – 9 oraz Omega – 6.

Po otwarciu olej należy przechowywać w lodówce.

Tags: olej kokosowy, olej kokosowy wytłaczany na zimno